Proč individuální projekt?

Pokusíme se Vám naším pohledem přiblížit některé zásadní stinné stránky všech katalogových výtvorů, které se navzájem velice podobají a ne náhodou připomínají panelové domy s vlastní střechou.

Nevýhody katalogových domů?

Říkáte si, proč bych si mezi tolika typovými projekty nemohl vybrat něco pořádného?

Jako úplně zásadní problém vidíme, že katalogové domy jsou navrženy bez jakékoliv vazby k pozemku. Jsou navrženy na ideální, skoro rovinatý pozemek, s orientací k jihu. Katalogový projekt neví na které světové straně od pozemku se nachází přístup, neví kam je nejhezčí výhled, kde stíní sousední stavby nebo strom na sousedním pozemku, neví kde se nacházejí sítě pro připojení domu. Dalším problémem je nerespektování střechy na podmínky územního plánu, povětrnostní a klimatické podmínky. Všechny tyto podmínky prostě katalogový projekt ze své podstaty nemůže nijak zohlednit, protože je neví.

Dalším obrovským problémem je neosobnost katalogového projektu. Katalogový projekt neví, zdali se raději koupete nebo sprchujete, neví o Vašich finančních možnostech, neví jestli byste raději dřevostavbu nebo zděný dům, neví jaké řešení vyjde nejlépe. Katalogový projekt nehledá žádné řešení, které by Vám sedělo na míru. Je prostě takový, jako byl už mnohokrát okopírován včetně spousty stále se opakujících obloučků, balustrád, balkónů na špatnou stranu, malých oken, komínů v obvodových stěnách, absencí úložných prostor a mnoho dalších nesmyslů.

A cena?

Cena katalogového projektu je jenom část celého projektu. Vždy je v tom něco navíc. Kupříkladu pro stavební povolení nutný výkres osazení do terénu a situace stojí cca 10-15 tisíc, rovněž potřebný průkaz energetické náročnosti stojí cca 4-5 tisíc, každá změna v dispozici nebo posun okna přidává další tisíce k výsledné ceně.

Porovnání ceny katalogového domu vs. individuálního projektu od nás

Cena katalogového projektu domu

  • cena katalogového domu se pohybuje cca kolem 25.000,- Kč
  • cena osazení na pozemek je cca 10.000,- Kč
  • cena průkazu PENB je cca 4.000,- Kč
  • cena radonového průzkumu je cca 3.500,- Kč

Celkem tedy za projekt katalogového domu bez jakýchkoliv úprav činí 42.500,- Kč. Jakmile ovšem ukáže radonový průzkum jiné hodnoty, než katalogový projekt předpokládá, platíte za změnu. Jakmile budete chtít změny v projektu, opět platíte tisíce za změnu a to za každý úkon zvlášť. Cena projektu se pak může nepěkně vyšplhat o dalších 10-20 tisíc a stejně Vám zůstane průměrný katalogový dům.

Cena individuálního projektu domu od nás

  • Cena za komplexní studii rodinného domu je cca 20.000,-
  • Cena za navazující komplexní projekt DUR a DSP je cca 30.000,-

Celkem cena projektu, který je navržen přesně Vašim potřebám, reaguje na podmínky okolí stojí 50.000,-.  Není potřeba si dále připlácet za průkaz energetické náročnosti, radonový průzkum, dispoziční změny spočívající třeba v posunutí příčky, nebo projekt garáže. Je to dům, který jsme s Vámi několikrát konzultovali a společně vybrali nejvhodnější projekt domu.